Tomáš Přibyl – Vítězství (7.8.2018)

Někdy jsou přednášky dlouhé a jindy kratší. U některých přednášek také už z názvu zjistíte, zda je pro vás zajímavá a u jiných je nutno si je pustit. Jsou také přednášející, u kterých jste si jisti, že jejich přednáška bude dobrá, ať už je název jakýkoliv. To je pro kupříkladu pro mě Ing. Tomáš Přibyl. Jsem si jistý, že ať už si vyberu libovolnou, nebudu chtít přednášku vypnout, dokud neskončí. Když také přednášíte, je nutno uzpůsobit přednášku publiku, čím je publikum zasvěcenější v přednášeném oboru, tím více do hloubky můžete jít. Dnešní přednáška vůbec nenasvědčuje, že by měla mít napohled něco společného s kosmonautikou. Na to, jak je krátká, bude ještě i rozdělena do několika kapitol. V té první se dozvíte, v jak hektické atmosféře byly vypuštěny první dvě družice světa – Sputnik a Sputnik-2, který měl navíc na své palubě i prvního živého tvora. V druhé části se vrátíme k prvnímu letu člověka do vesmíru a k osudu jednoho z náhradníků Jurije Gagarina. Poté se vrátíme do doby těsně po jeho letu, kdy americký prezident John Kennedy vyhlásit let člověka do vesmíru. Připomeneme si misi Apollo 1 a jak ovlivnila celý program Apollo. Zavzpomínáme si i na vznik firmy SpaceX. Tématem dnešního povídání se bude jako tenká nit prolínat téma porážky, která se následně přetavila ve vítězství.

 


Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

3 komentářů ke článku “Tomáš Přibyl – Vítězství (7.8.2018)”

 1. tonda napsal:

  Super Jirko,kdes to vyhrabal?Tu jsem neslyšel.Hned jak bude víc času,vrhám se na ni!Děkuji!

  • Jiří Hadač napsal:

   Toniku, je to jedna z kratkych prednasek Toma Pribyla. Ma jeste jednu, ale nemuzu si vzpomenout na nazev :-). Ja myslel, ze ji znas.

 2. Jiří Hadač napsal:

  Jinak bych chtel pro vsechny napsat, ze uz si delam seznam nevydanych prednasek, protoze nase zasoba se blizi ke konci. Jsme nyni cca 10-12kusu od konce. Mozna jeste par pribude, ale opravdu nam toto mnohamesicni martyrium pomalu konci.

Zanechte komentář