Dan Černý: Šok! Američané na Měsíci opravdu přistáli! – online stream (22.12.2020 – 17:00)

Začíná nový týden, ve kterém se pokusíme z různých stran podívat na to, zda přistání Američanů na Měsíci bylo podvodem či nikoliv. Na toto téma existuje řada konspiračních teorií o tom, proč to či ono nebylo možno uskutečnit, kde všude by skutečná technika narazila na své meze. Mezi tyto mýty patří například nemožnost průletu Van Allenovými pásy, rozbíhavé stíny na měsíčním povrchu, vlající vlajka, mokré šlápoty v regolitu a samozřejmě nesmíme zapomínat ani na věčné téma, kterým jsou chybějící hvězdy na fotografiích či filmových záběrech

Nezačneme však ničím menším, než pozvánkou na stream, který se uskuteční zítra, 22. prosince 2020 v 17:00. Vystoupí v něm ilustrátor, autor komiksů, animátor, filmař a amatérský hudebník, pan Dan Černý, který je absolventem Vysoké odborné školy filmové ve Zlíně a v nedávné době se stal členem týmu, který pro společnost Walt Disney kreslí kačera Donalda. Ve svém vystoupení se pokusí fanouškům kosmonautiky, obyčejným divákům či konspirátorům vysvětlit, proč nebylo možné přistání na Měsíci v letech 1969-72 zfalšovat pomocí filmové techniky. Přednášející nemá v plánu zabíhat do technických oblastí raketové techniky či fyziky kosmického letu, zaměří se na téma filmového zpracování, kterému je mu blízké. Přednáška bude pronesena v rámci přednáškového cyklu Pátečníků.

Rád bych k dnešní přednášce přidal i menší bonus. Dan Černý má na serveru youtube svůj vlastní kanál, který je převážně zaměřen na kresbu a filmovou tvorbu. Jeho přednáška o měsíčním přistání však nebyla ojedinělá. Tomuto tématu se již několikrát věnoval. A proto bych vám zde chtěl nabídnout i původní video, ze kterého přednáška vycházela – 10 důvodů, proč byli Američané na Měsíci.  Dalším je potom Suenné a jeho kýbl nesmyslů o nepřistání na Měsíci a na ni navazující doplnění Reakčňák: Měsíční doplnění, kdy opravil některé nepřesnosti, kterých se v předchozím videu dopustil. Osobně jsem je všechny shlédl a mohu je pouze velice vřele doporučit.


Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Jeden komentář ke článku “Dan Černý: Šok! Američané na Měsíci opravdu přistáli! – online stream (22.12.2020 – 17:00)”

  1. Václav Kučera napsal:

    Bohužel jsem prošvihl Vaši přednášku, a tak jsem si ji s povděkem pustil dnes ze záznamu. Nikam moc nepíšu, ale Vám chci velice poděkovat za práci, kterou děláte pro nás, kteří jsme zažili přistání na Měsíci na vlastní oči – nebo televizi, či jak to říci! Dnes je mi 60 a žádní konspirátoři mne neovlivnili. Moc a moc Vám děkuji, že obhajujete věci, kterých jste nemohli být svědky pro své mládí, přeji Vám, ať Vám to mládí vydrží na dlouhý a plodný život k obhajování pravdy!
    Děkuji, děkuji, děkuji‘
    Vašek Kučera, Střekovská 8. Praha 8

Zanechte komentář